PILATES - Formování - kurz

Srdečně zvu všechny milovníky pohybu a především PILATES do nového kurzu!

Pilates vám pomůže zpevnit celé tělo, zvýšit flexibilitu a ohebnost, vyrovnat svalové disbalance, zlepšit pohyblivost kloubů, odstranit bolesti zad a odbourat stres.

Hledáte účinné cviky, které přinesou reálné výsledky a nebudou přetěžovat vaše záda?

Kurz vás naučí správnému kontrovanému pohybu, naučíte se základním sestavám a kombinacím účinných cviků.

středa - 18 - 19 hod.

Již nyní pro vás máme připravený JARNÍ KURZ od 12.4.!!!

zimní kurz - do 5.4. - 1.420,- Kč  (25.1. a 1.2. se lekce nekoná) - v případě neúčasti či nemoci nabízíme možnost náhradní lekce, závěr kurzu je posunut vzhledm k jedné neplánovaně vynechané lekci

jarní kurz - 12.4. - 28.6. - 1.160,- Kč (lekce se nekoná 3.5., 7. a 14.6. z důvodu nepřítomnosti lektorky), v případě neúčasti či nemoci nabízíme možnost náhradní lekce

Z kurzu si odnesete základy pro pravidelné domácí cvičení.

REGISTRACE ZDE

Pilates, nebo též metoda pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Tím, že metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je páteř méně namáhána. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu - tzv. Powerhouse (centrum síly) do všech periferních částí těla. 

Tento přístup ke cvičení je mimořádně efektivní, ale zároveň náročný na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevňuje a získává novou stabilitu, záda se narovnávají a nový způsob dýchání zabezpečuje více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami, a buduje se pevné ploché břicho. Mění se rozložení podkožního tuku, klesá nadváha. Změna je na první pohled patrná z držení těla, chůze a estetiky pohybu.  

Důraz je kladen na postupný rozvoj uvědomování si tělesného pohybu a pro metodu je charakteristická přesnost provedení jednotlivých pohybů každého cviku. Proto mohou mít mnohdy i nepatrné pohyby výrazně prospěšný účinek. Po bližším seznámení s metodou se ukáže, že tento systém je tak účinný právě díky koncentraci na každý pohyb. 

Pilates je velmi univerzální cvičební metoda, vhodná jak pro širokou vrstvu veřejnosti, tak i pro sportovce a tanečníky.

Budeme používat všechny naše zajímavé pomůcky, ale především budeme pracovat s vahou vlastního těla.

Pro začátečníky otevíráme NOVÝ KURZ - PILATES pro začátečníky - středa 17-18 hod. 

Kurzem vás provede certifikovaná a zkušená lektorka Alena Rauová.

 

 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

           nadace  MASAZE EVA
 mutlisport  SKOLA  SNEZENKY  MASAZE